برای تقویت تست زنی در درس شیمی باید چه کرد؟

0 امتیاز
برای تقویت تست زنی در درس شیمی باید چه کرد؟
سوال شده در شیمی توسط بی نام

1 پاسخ

0 امتیاز
با سلام

تو کلاس خیلی خوب گوش بدید و مطالب رو یاد بگیرید تا تو خونه مجبور به دوباره کاری نشین موقع خوندن درسنامه خیلی درجا نزنین اگه نکته ای رو نفهمیدین تو یه کاغذ بنویسین که موقع تست زدن جلو چشمتون باشه بالاخره تو یکی از سوالا به کاربرد اون نکته میرسین سعی کنین رفته رفته از زمان خوندن کم کنین به تست زدن بدین. در واقع این زمان به پاسخنامه ی تست اختصاص پیدا میکنه. شما اگه نکته ای رو بلد باشین تست مربوط بهشو درست حل میکنین پس از اول هم نیازی نبوده که اون نکته رو تو درسنامه خونده باشین و اگه بلد نباشین تست رو غلط میزنین و به جای درسنامه، پاسخنامه رو میخونین ولی یه مزیت که خوندن پاسخنامه دارن اینه که شما چون اولش سوال رو غلط زدین به جزئیات هم دقت میکنین ولی تو خوندن درسنامه نمیشه خیلی دقیق شد.

 در کل زمان پیشنهادی من یه ربع درسنامه به ازای ۱.۵ ساعت تسته. با این حساب شما اگه ۱۲ ساعت در روز درس بخونین ۲ ساعت درسنامه خوندین و ۱۰ ساعت معادل ۶۰۰ دقیقه تست زدین و تو این زمان به راحتی میشه ۴۰۰ تا تست یا حتی بیشتر زد. البته من شخصا ۵ دقیقه درسنامه میخوندم و با ۱۰ ساعت مطالعه هم به این تعداد تست میرسیدم.

تو تست زنی تعادل رو بین درسای عمومی و اختصاصی و تستای سخت و آسان رعایت کنین. شما نمیتونین روزی ۴۰۰ تا تست خیلی سخت بزنین. من خودم روزایی که مدرسه میرفتم تعداد تستای عمومیم بیشتر بود و اختصاصی کمتر و روزای تعطیل برعکس ولی همیشه به طور میانگین ۴۰۰ ۵۰۰ تا تست میزدم.

حتما در نظر بگیرین که ره صد ساله رو نمیشه یه شبه رفت. حداقل تو این مورد که صدق میکنه. شمایی که تا حالا روزی بیشتر از ۵۰ تا تست نزدی نمیتونی یهویی به ۵۰۰ برسی. باید صبر و حوصله داشته باشی.

نکته ی نهایی هم اینکه تعداد تستای روزانه تونو ثبت کنین و با خودتون در رقابت باشین. نشون دادن این گزارش به پدر و مادرتون هم میتونه خیلی مفید باشه و طول روز باعث احساس مسئولیت بیشتری نسبت به درس خوندن میشه

حتما اینو درنظر بگیرین که شما با بقیه متفاوتین و قرار نیست چون من یا هر کس دیگه ای ۴۰۰ تا تست زده شما با ۳۰۰ تا تست مایوس بشین یا فک کنین که ۵۰۰ تا دیگه خیلی زیاده. اصلا مهم نیس تو چه سطحی هستین مغرور یا مایوس نشین و تلاش کنین هر روز بهتر از دیروز باشین و اینم بدونین از یه جایی به بعد، امروز دقیقا مثل دیروز بودن و نه بدتر هم کار بزرگیه.

 امید و توکلتون به خدا باشه.
پاسخ داده شده توسط گروه شیمی
...