فرآیند به خاطر سپردن لغت

+1 امتیاز
فرآیند به خاطر سپاری یک لغت باید چگونه باشد؟
سوال شده در زبان انگلیسی توسط بی نام

1 پاسخ

0 امتیاز

روش اول: لغات هم نشین

بعضی کلمات هستند که مانند دوستان صمیمی همیشه درکنار هم در یک متن/ جمله می نشنند. به این گروه کلمات همنشین یا    collocation می گویند! کاری که می توانید برای به خاطر سپاری آسان تر واژه ها بکنید به خاطر سپردن لغات هم نشین است. مثال:

do the cooking

break a habit

make an effort

have a rest

روش دوم:کشیدن لغات

بیایید با کشیدن تصاویر ساده و دم دستی برای هر کلمه تا جایی که می توانیم این حواس را درگیر فرایند یادگیری کنیم و از حافظه تصویری خود هم برای یادگیری بیشتر و بیشتر لغات استفاده کنیم. پیشنهاد می کنم این تصاویر احمقانه و خنده دار باشند تا یادگیری شیرین تر و یادآوری آسان تر شود!

روش سوم: داستان سرایی کنید

سعی کنید با کلماتی که باید بخاطر بسپارید داستان هایی کوتاه و طنز بسازید و آنها را مرور کنید! این روش هم به دلایلی مشابه دلایل بالا کمک می کند کلمات بهتر، بیشتر و آسان تر در خاطرتان ماندگار شوند! علاوه بر این، این فرایند می تواند به مهارت های دیگر زبانی شما نیز کمک کند! مثلا جمله سازی برای شما آسان تر خواهد شد.

  • مثلا اگر قرار بود کلمات piano,shoes,tree,pencil را بخاطر بسپاریم می توانستیم این داستان را بسازیم و حفظ کنیم.

There is piano wearing shoes and sitting in tree. The tree is strange because someone has stuck a giant pencil through it.

روش چهارم:پیشوند و پسوندها را یاد بگیرید

بسیاری از کلمات مانند پازلی هستند که از کنار هم قرار گرفتن چند پیشوند و پسوند در کنار یکدیگر ساخته شده اند! یادگیری پسوند و پیشوند بسیار مفید است.

روش پنجم:کلمات را با متضادشان یادبگیرید

ذهن ما با توجه به ساختار و کارکردی که دارد راحت تر می تواند موارد متشابه و متضاد را بخاطر بسپارد. پس شما هم سعی کنید تا جایی که ممکن است هر کلمه را با مترادف یا متضاد آن یادگرفته و بخاطر بسپارید!

پاسخ داده شده توسط گروه زبان دوره دوم
...