خود خوانی زبان انگلیسی

+1 امتیاز
بهترین شیوه برای  self study  چیست؟
سوال شده در زبان انگلیسی توسط بی نام

1 پاسخ

0 امتیاز

یادگیری واژگان زبان انگلیسی به صورت خودخوان:

یکی از فاکتورهای مهم در آموختن زبان انگلیسی افزایش دایره لغات است ولی باید به خاطر داشته باشیم که حفظ و یادگیری لغات بدون به کاربردن آن ها در جمله موجب فراموشی آن لغات می شود و صرفا انباشتگی واژگان در ذهن است . روش های زیادی برای به خاطر سپردن لغات در زبان انگلیسی است مانند یادگیری اصطلاحات، به کارگیری لغات در جمله، به‌کارگیری آن لغت در فیلم و استفاده از فلش کارت ها است. یکی از منابع پیشنهادی ارزشمندی که زبان آموزان میتوانند به صورت خودخوان برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنند مجموعه کتاب های Oxford Word Skills است که شما زبان آموزان می توانید از طریق سامانه مجازی دیاکو نسخه پی دی اف این سری کتابها را درهر سه سطح مقدماتی، متوسط و ‍پیشرفته دانلود کنید و با مطالعه هر درس از آن در هر روز دانش زبان خود در بخش واژگان را افزایش دهید.

یادگیری گرامر (Grammar) زبان انگلیسی به صورت خودخوان:

انتخاب منبع مناسب برای یادگیری گرامر زبان انگلیسی به صورت خودخوان بسیار مهم است. استفاده از مجموعه کتاب های English Grammar in Use  به زبان آموزانی که قصد یادگیری زبان به صورت خودخوان را دارند کمک زیادی می کند. استفاده از سایت هایی مثل Free English Study هم به یادگیری زبان آموزان کمک خواهد کرد.
تقویت  مهارت گفتاری (Speaking) زبان انگلیسی به صورت خودخوان:

یکی از مشکلات بر سر راه زبان آموزان مکالمه انگلیسی است. یک راه آسان و بدون هزینه برای تقویت مهارت گفتاری برگزاری جلسه مکالمه با دوستان خود و صحبت درباره موضوعات مورد علاقه و حتی کارهای روزمره ی خود است. 
از روش های موثر دیگر برای تقویت مهارت های مورد نیاز به وی‍ژه دو مهارت شنیداری ( listening) و گفتاری ( speaking) تکنیک دیدن فیلم یا کارتون به زبان انگلیسی است. اگر سطح زبان ضعیفی دارید ابتدا با دیدن کارتون شروع کنید.
اما شاید سوال برای شما پیش آید که چگونه با دیدن فیلم زبان خود را تقویت کنم؟ 
اول از همه شما باید موضوع مورد علاقه خود را برای دیدن فیلم انتخاب کنید. وقت گذاشتن برای فیلمی که شما به ژانر آن علاقه ندارید بسیار خسته کننده خواهد بود. در ابتدا فیلم را با زیرنویس انگلیسی ببینید و لغاتی که برای شما ناآشناست در یک دفترچه یادداشت کنید و با استفاده از دیکشنری انگلیسی- انگلیسی توضیح آن لغات را بنویسید. اگر بخشی از فیلم را متوجه نشدید آن بخش را چندین بار تکرار و گوش کنید. در مرحله آخر می توانید برای تقویت زبان خود فیلم را بدون زیرنویس مشاهده کنید.

تقویت مهارت شنیداری زبان انگلیسی (Listening) به صورت خودخوان:

مهارت شنیداری یکی از مهارت های مهم در یادگیری زبان انگلیسی است. باید این موضوع را قبول کنیم که گویش ها و لهجه های انگلیسی در شهرهای مختلف در دنیا با یکدیگر متفاوت است. یکی از روش ها در یادگیری این مهارت به صورت خودخوان گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه و پادکست هاست. در گوش دادن به آهنگ ها ابتدا بدون نگاه کردن به متن آن سعی در فهمیدن آن کنید ولی اگر هم قسمتی از آهنگ را متوجه نشدید می توانید با استفاده از اپلیکیشن هایی مانند VLC یا Audacity  سرعت پخش را پایین آورید و در انتها اگر بازهم برخی از لغات برای شما ناآشنا بود می توانید با استفاده از متن آهنگ، لغت را پیدا کرده و با کمک گرفتن از دیکشنری انگلیسی – انگلیسی توضیح آن را در دفترچه یادداشت خود نوشته و مرور کنید. همانطور هم که در بخش مهارت گفتاری (Speaking) اشاره کردیم مشاهده فیلم‌ها و مستندها و مصاحبه های مورد علاقه در تقویت مهارت شنیداری (Listening) از اهمیت زیادی برخوردار است.

تقویت مهارت نوشتاری (Writing) زبان انگلیسی به صورت خودخوان:

قدم اول در نوشتن یک متن به زبان انگلیسی مانند نوشتن در زبان خودمان است یعنی اولین نکته مهم این است که  آیا متن ما رسمی (Formal) است یا غیر رسمی (Informal)؟ 
در تقویت مهارت نوشتاری و Writing نکاتی مانند استفاده ازدایره لغات جدیدی که یاد گرفتید، به کاربردن درست آن واژگان در جمله، رعایت ساختار جمله از لحاظ گرامری و دقت در Spelling واژه، در کسب نمره خوب در آزمون هایی همانند IELTS، TOEFL و PTE  که بخشی از این نوع آزمون ها مهارت نوشتاری هم شامل می شود، می تواند برای شما موثر باشد. نکته مهم دیگر در مهارت نوشتاری رعایت ارتباط یا همبستگی ( Cohesion) بین پاراگراف های متن ما است. یکی از منابع ‍ییشنهادی ما برای تقویت مهارت نوشتاری به صورت خودخوان کتاب (Writing for IELTS - (Collins است که شما زبان آموزان عزیز می توانید پی دی اف این کتاب را در سامانه مجازی دیاکو به راحتی دانلود کنید.

 تقویت مهارت خواندن ( Reading)  زبان انگلیسی به صورت خودخوان:

میدانیم که برای تقویت مهارت خواندن در زبان انگلیسی منابع زیادی در بازار موجود است ولی همانطور که در بخش های قبلی هم اشاره کردیم شما حتما باید یک منبع مناسب انتخاب کنید و خودتان را در دریایی از منابع غرق نکنید. یکی از راه های آسان برای تمرین مهارت خواندن، وب سایت هاست که یکی از این وب سایت ها می تواند British Council-Learn English Teens باشد با دانستن سطح خود و با مراجعه به این نوع وبسایت ها میتوانید این مهارت و حتی مهارت های دیگر خود را تقویت کنید. یکی از منابع پیشنهادی ما برای تقویت مهارت خواندن (Reading)  به صورت خودخوان کتاب (Reading for IELTS - (Collins است که هم اکنون نسخه پی دی اف این کتاب در سامانه مجازی دیاکو  موجود می باشد. 
 

 

پاسخ داده شده توسط گروه زبان دوره دوم
...