زبان در کنکور

+1 امتیاز
با سلام درس انگلیسی بنده نسبت به سایر دروس ضعیف تر است و تقویت کردن آن حتی به هدف کنکور و تست زنی برای بنده نسبت به سایر دروس زمان و انرژی بیشتری می برد به طوری که اگر این زمان را صرف دروس با ضریب بیشتر بکنم هم راحت تر می توانم خودم را ارتقا دهم و هم از آنجا که ضریب بیشتری دارند در رتبه و نتیجه کنکور بنده موثر تر خواهند بود. با توجه به توضیحات مشروح آیا بهتر نیست بنده در کنکور سراسری این درس را خالی بگذارم و انرژی و توان خود را چه در حین کنکور سراسری و چه قبل از آن روی دروس دیگر سرمایه گذاری کنم؟
سوال شده در زبان انگلیسی توسط بی نام

1 پاسخ

0 امتیاز
بسیار پیش آمده که داوطلبان کنکور سوالی با این الگو بپرسند:

"اگر درس یا دروسی را در کنکور جواب ندهم و بجای آن بقیه دروس را بالا بزنم نتیجه مناسب را میگیرم؟" پاسخ این سوال نسبی است و بستگی به این دارد که تعریف داوطلب از نتیجه مناسب چه چیزی است.

اما جواب ما در همه موارد خیر است.

یعنی هرگز توصیه نمی کنیم درسی را در کنکور سفید باقی بگذارید. به چند دلیل:

۱_کم نیستند افرادی که چنین برنامه ای دارند(عموما در دروس زبان انگلیسی،ریاضی و تاریخ و جغرافیا). بنابراین با جواب دادن به چند سوال به سادگی از این جمع کثیر پیش خواهید افتاد.

۲_همانطور که گفته شد اکثر این افراد با این پیش فرض که با بالا زدن درسی دیگر آن درصد صفر را جبران خواهند کرد دست به چنین اقدامی میزنند.

اما سوال اینجاست که آیا با اطمینان می توان به درصد پیش بینی شده در دیگر دروس رسید؟ و سوال مهم تر اینکه یک درس می تواند تاثیر درصد صفر در درسی دیگر را جبران کند.

پاسخ هر دو سوال خیر است‌.

راهکار های عملی:

۱_اگر داوطلبی درسی را سخت و غیرقابل فهم تلقی می کند لازم نیست در آن درس کمال گرا باشد. حدود 20تا30درصد سوالات در هر درس را سوالات بسیار ساده و قابل حل تشکیل می دهند.

بنابراین با خواندن و یادگرفتن مفاهیم اولیه کتاب درسی به سادگی می توان به این درصد دست پیدا کرد‌.

توجه داشته باشید تفاوت درصد 20با درصد صفر در نمره تراز رقمی قابل توجه خواهد بود.

2. اشتباهی که داوطلب بعد از کسب اطلاعات و آماده شدن برای مطالعه ممکن است مرتکب شود انتخاب منبع نادرست است.

منابعی که درسنامه پایه ای و مناسب نداشته باشند و یا مخصوص داوطلبان با سطح بالا باشند در این مرحله به هیچ وجه مناسب این دانش آموزان نیستند.

پیشنهاد و توصیه ما در این گام استفاده از کتاب های هدفدار است که گام به گام آموزش و تست را پیش برده اند.

نتیجه گیری:

_کنار گذاشتن کتاب و درس مشخصی به صورت کامل انتخاب هوشمندانه ای نیست و بنظر می رسد جبران آن با دیگر دروس بسیار دشوار و یا حتی غیرممکن باشد‌.

البته این طبیعی است که داوطلب با توجه به رشته و دانشگاه هدف روی برخی دروس سرمایه گذاری کمتری داشته باشد و برخی مطالب را کنار بگذارد.اما حذف کامل؛هرگز:)

 

_می توان در هر درسی حداقل درصد را کسب کرد‌ که لازمه آن تصمیم جدی به رشد در آن درس و نهایتا انتخاب منبع درست است.
پاسخ داده شده توسط گروه زبان دوره دوم
...